Basında BizGenel

Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği, ATO Congresium’da Travel EXPO Ankara’da Fethiye’nin Çalış bölgesini başarı ile tanıttı.

ÇALIŞ’A BİR GELEN BİR DAHA GELİYOR

 Çalış Turizm ve Tanıtma Derneği, ATO Congresium’da Travel EXPO Ankara’da Fethiye’nin Çalış bölgesini başarı ile tanıttı.

Çalış’ta turizmin gelişmesi ve Çalış’ın yurt içinde-yurt dışında tanıtılması amacıyla turizm fuarı organizasyonlarına katılan Çalış-Der, 23-26 Mart 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen Travel EXPO Ankara’ya katıldı. Çalış-Der FTSO’nun ev sahipliğinde yapılan fuar organizasyonunda yer alarak Çalış’ı Ankaralıların beğenisine sundu.

Çalış-Der adına fuara katılın dernek yöneticisi Cenk Şimşek ve Hüseyin Küp, Çalış’ı merak eden ziyaretçilerin sorularını cevapladı. Ankara Fuarını değerlendiren Hüseyin Küp, “Fuar katılımcılarının büyük çoğunluğu Çalış’ı biliyor. Yeniden tatil için geleceğini söyleyen çok sayıda ziyaretçi ile karşılaştık.” dedi.

Dernek faaliyetleri hakkında da ziyaretçilerini bilgilendirdiklerini kaydeden Hüseyin Küp, “Derneğimiz Çalış bölgemizde turizm faaliyetinin çeşitlenmesi için pek çok çalışma yapıyor. Bölgemizde yaptığımı sportif faaliyetler bunların başında geliyor. Her yıl düzenlediğimiz beachvoleybol ve beachfotbol turnuvaları, spor sevenleri bölgemize çekiyor. Aynı zamanda bölgemizde 240 çeşit kuşlarımız ile kuşcenetimizde doğa sevenlerimizi bölgemize çekmekteyiz ve Caretta Caretta kaplumbağalarının korunması için yaptığımız ev sahipliğini de konuklarımıza anlattık” diye konuştu.

Daha Fazla

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir